Ostatnie Newsy: Koniec działalności SML / NABÓR NA STANOWISKO MECHANIKA LOTNICZEGO / Walne Zebranie / uchwała nr.1 Zarządu SML / Walne Zebranie Wyborcze / walne zgromadzenie / praca dla B1 B737NG w Niemczech / SZKOLENIE NA Q400 / LWS-6 "Żubr" artykuł dr pil. Jakub Marszałkiewicz /

Witamy wszystkich miłośników lotnictwa na stronie Stowarzyszenia Mechaników Lotniczych "SML", Stowarzyszenia zrzeszającego mechaników lotniczych oraz ludzi związanych z tym zawodem. SML jest organizacją reprezentującą swoich członków i ich poglądy w sprawach stricte zawodowych i ogólno lotniczych. Aktywność Stowarzyszenia nie ma żadnych powiązań z działalnością polityczną, związkową oraz zarobkową. Celem Stowarzyszenia jest: promowanie i podnoszenie jakości pracy mechanika lotniczego, wzajemna wymiana doświadczeń i wiedzy na temat obsługi samolotów cywilnych, organizowanie szkoleń specjalistycznych zgodnie z europejskimi przepisami Prawa Lotniczego i z udziałem pomocy certyfikowanego personelu krajowego* i zagranicznego. Istotą zaś naszych działań jest wzajemne wspieranie się członków Stowarzyszenia przy poszukiwaniu pracy w kraju i zagranicą tudzież wspieranie ich inicjatyw społecznych, pomoc i ochrona prawna zrzeszonych w Stowarzyszeniu.

Członkowie Stowarzyszenie Mechaników Lotniczych to zarówno młodzi adepci zawodu, jak również licencjonowany personel poświadczający, których wiedza i doświadczenie zawodowe to gwarancja rzetelności oraz fachowości.

Posiadamy specjalistów z zakresu:
- płatowca (struktura samolotów),
- silników lotniczych,
- awioniki (elektroniki lotniczej),
- elektryki pokładowej.


Ponadto wielu z nas z lotnictwem związana jest również hobbystycznie. Zainteresowania naszych członków są bardzo szerokie: fotografia lotnicza, modelarstwo, pokazy lotnicze. Dzielimy się naszą wiedzą na łamach prasy branżowej oraz mediach ogólnodostępnych. Nasi członkowie zapraszani są do programów publicystycznych w roli ekspertów oraz konsultują informacje dotyczące świata lotniczego.

SML to nie tylko specjaliści od „dużego lotnictwa”. Wśród nas są osoby zajmujące się obsługą „małych” samolotów, sportowych, turystycznych, ogólnego przeznaczenia. Nasi członkowie to również konstruktorzy lotniczy, osoby zajmujące się nadzorem lotniczym oraz wielu innych specjalistów, którzy ściśle współpracują z Mechanikami Lotniczymi tworząc wspaniały Świat Techniki Lotniczej.
REKLAMA:
Copyright © 2007 www.smlpoland.eu All rights reserved.
Designe by Air Production
Firefox 3